Informacje

2016-04-03 12:55

Lisowski najszybszy w wielickim Memoriale

Mateusz Lisowski pilotowany przez Dariusza Burkata z czterema wygranymi odcinkami zameldował się na mecie X edycji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza na pierwszym miejscu. Piotr Ostrowski na ostatnim odcinku specjalnym wskoczył na drugą pozycję i ukończył wielicką rywalizację ze stratą 14,3 sekundy do zwycięzcy. Trzecie miejsce dowiózł do mety Damian Łata (+16.2).

Na drugim przejeździe "Kryterium Wieliczka" Andrzej Szepieniec przyjął aż 21.6 s do najszybszego Piotra Ostrowskiego. Słaby czas pozbawił go drugiego miejsca w Memoriale i finalnie sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Klasę 2-gą zwyciężył Marcin Kozłowski, w klasie 1 triumfował Marek Bugajski.

I rundę w Historycznym Rajdowym Pucharze Polski zwyciężył Artur Rowiński, który popisową jazdą Audi Quatro wyprzedził Marcina Grzelewskiego (BMW E30 318is) i Jacka Majewskiego (Fiat 126p). Do przedostatniego odcinka na drugim miejscu był Adam Kacprzyk (Lancia Delta HF Integrale), jednak nie wystartował od ostatniej próby i tym samym nie ukończył rajdu.

Gościem specjalnym Memoriału był Krzyszfot Hołowczyc, który zaprezentował ponad 600-konnego rallycrosowego Forda Fiestę licznie zgromadzonej w Wieliczce publiczności. Pierwszy przejazd Hołek rozpoczął zbyt agresywnie i na nawrocie nieopodal startu uderzając w krawężnik stracił tylną felgą. Na szczęście uszkodzenie zostało szybko usunięte ku uciesze kibiców i Hołek zaprezentował pełną moc "potwora".